KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12966509
nr 1296 6509
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Etsning, Ã…ke Johansson, "Efter stormen". Signerad, numrerad 12/50, daterad -75. Motivet: 17x15
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:50:19
250 kr
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson